Opis biżuterii „Rękami Stworzone by Iwona Tamborska” sprowadza się do esencji kilku słów: małe prace rzeźbiarskie pachnące estetyką secesji.

 

Biżuteria jest silnie zindywidualizowana, zawsze z historią ukrytą za każdą ręcznie wykonaną pracą, która nadaje każdemu wyrobowi prawdziwą wartość.  

Namówiliśmy Panią Iwonę Tamborską na podzielenie się z nami swoimi inspiracjami oraz tajnikami sztuki, którą tworzy. Oto co nam powiedziała:

Wszystko, co tworzę, powstaje najpierw jako koncept w mojej głowie, a potem jest wytwarzane przez moje ręce.
Praca sprawia mi przyjemność, która jest wyczuwalna w moich wyrobach.

Jestem połączeniem dwóch natur: naukowca i artysty. Takie też mam podejście do życia i do swojej pracy - moje wyroby są dla mnie wyzwaniem, badaniem nowego gruntu, zachwytem nad otaczającym światem.

Jeśli przyjrzeć się im bliżej, często mają wewnątrz ukrytą nutkę smutku, zastanowienia się nad sensem życia i przemijania.
Chyba dlatego moją główną inspiracją w pracy są owady - coś, czego większość osób się boi, brzydzi.
Ja w mojej pracy pochylam się nad nimi bardzo blisko, nad ich kruchym życiem i dostrzegam piękno ich istnienia.
Staram się pokazać światu je takimi, jakimi ja je widzę, okazać im szacunek.

Cenię w życiu piękno nieoczywiste, niedoskonałości i subtelne przesłania, które wyczyta tylko uważne oko. Biżuteria jest dla mnie sztuką, której celem jest emanowanie informacją w miniaturowej formie. Mam nadzieję, że moje prace również są tak postrzegane.
Moim ulubionym materiałem do pracy jest srebro. Jest tak z wielu powodów - jego specyficznej miękkości, konkretnej temperatury, w której zaczyna się zachowywać jak zupełnie inna substancja, barw, które można na nim uzyskać.

Mam też świadomość, że wagi do tego, co chcę przekazać, dodaje szlachetność materiału, z którego wykonuję swoje prace.
Dlatego też sięgam po kamienie szlachetne, metale, emalię. Jednak ekskluzywność wyrobu i jego manifestacja nie jest moim celem.
Bardziej ważne jest dla mnie opowiedzenie historii, którą odczyta wrażliwy odbiorca, a wszystkie z nich mają swoją historię. 

1 (1)
1 (2)
1 (3)
1 (4)
1 (5)
1 (6)
1 (7)
1 (8)
1 (9)
1 (10)
1 (12)
1 (13)
1 (15)
1 (16)
1 (17)
1 (18)
1 (19)
1 (20)
1 (21)
1 (22)
1 (23)
1 (24)
1 (25)
1 (26)
1 (27)
1 (28)
1 (29)
1 (30)
1 (31)
1 (32)
1 (33)
1 (34)
1 (35)
1 (36)
Previous Next Play Pause

 

Bukiety z biżuterii
Zamiast róż – kolorowe broszki, zamiast konwalii – sznury pereł, a wszystko uzupełnione tekstylnymi kwiatami, kolorowymi tkaninami, czy koronkami.

Perfekcyjnie ułożone pod kątem formy i doboru kolorów, zwieńczone wygodnym uchwytem, bardzo popularne na świecie, a ostatnimi czasy również w Polsce, bukiety wykonane z biżuterii.

Ilość dostępnych materiałów do tworzenia tego rodzaju bukietów jest olbrzymia, podobnie jak bogactwo form i kolorów. Trudno się zatem dziwić, że wiele z tych „wiązanek” można uznać za małe dzieła sztuki!

Dodatkowe atuty tych błyszczących i połyskujących bukiecików, to możliwość wcześniejszego ich wykonania oraz modyfikacji tak ,aby idealnie komponowały się z kreacją panny młodej.

Trwała forma bukietów pozwala też na ich sprzedaż już po ślubie.
Częściej jednak stają się miłą, niestarzejącą się pamiątką, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych bukietów z żywych kwiatów.

Obrączki XXI wieku: możesz czuć bicie serca swojej miłości zawsze, kiedy poczujesz taką potrzebę.

No i stało się…zaawansowana technika wkracza nawet w tak romantyczne i tradycyjne rewiry jak narzeczeństwo i małżeństwo.
HB Rings to najnowszy gadżet dla zakochanych. Wyobraźcie sobie obrączkę, która na bieżąco pokazuje bicie serca ukochanej osoby. Czyż to nie wspaniałe?


Ta, pokaźna wielkością, obrączka mieści w sobie około 100 elementów, na które składają się m.in. czujnik tętna, moduł bluetooth, czy efektowny moduł podświetlania rozbłyskujący za każdym razem, kiedy uderzy ukochane serce.
Jak to możliwe, że wszystko działa?


To proste. Dane z obrączki wysyłane są przez bluetooth do smartfona, gdzie są przetwarzane i przez Internet przesyłane do telefonu partnera, który to z kolei komunikuje się z jego pierścieniem.
Dostępne są aplikacje działające zarówno z systemem iPhone, jak i z Androidem.   
Aby system zadziałał, wystarczy dotknąć powierzchni obrączki. Możemy wtedy poczuć delikatne wibracje i zobaczyć pulsujące światło, a wszystko w rytmie serca partnera.

 


Biżuteria w wersji podstawowej wykonana jest ze stali nierdzewnej oraz szafiru, dla bardziej wymagających klientów firma TheTouch stworzyła wersję wykonaną z 18-karatowego złota.
Czas pracy pierścionka na jednym ładowaniu akumulatora to aż 160 godzin czuwania lub 14 godzin pokazywania bicia serca. Ładowanie jest banalnie proste. Wystarczy na noc odłożyć obrączki do ich oryginalnego pudełka, aby rano były gotowe do działania.


Tę zaawansowaną technologicznie biżuterię można kupić na stronie producenta - firmy TheTouch. Cena kompletu to 2990 dolarów w wersji złotej oraz 599 dolarów w wersji mniej ekskluzywnej.
Drogo? Pewnie tak. Ale czego się nie robi, aby cały czas czuć przy sobie ukochaną osobę?

Link do strony producenta - TheTouch

Moda i trendy

Poprzedni Następny

Zachwycająca biżuteria od "Rękami Stworzone"

Opis biżuterii „Rękami Stworzone by Iwona Tamborska” sprowadza się do esencji kilku słów: małe prace rzeźbiarskie pachnące estetyką secesji.   Biżuteria jest silnie zindywidualizowana, zawsze z...

Czytaj więcej

Obrączki XXI wieku.

Obrączki XXI wieku: możesz czuć bicie serca swojej miłości zawsze, kiedy poczujesz taką potrzebę. No i stało się…zaawansowana technika wkracza nawet w tak romantyczne i tradycyjne rewiry jak narzecze...

Czytaj więcej

Bukiety z biżuterii

Bukiety z biżuterii Zamiast róż – kolorowe broszki, zamiast konwalii – sznury pereł, a wszystko uzupełnione tekstylnymi kwiatami, kolorowymi tkaninami, czy koronkami. Perfekcyjnie ułożone pod kątem f...

Czytaj więcej

Zdrowie i uroda

Owoce zdrowe dla naszej skóry

Owoce zdrowie dla naszej skóry włosów i paznokci? Krem nawilżający, balsam, piling, tonik, mleczko kosmetyczne, te i inne kosmetyki to codzienność każdej dbającej o siebie kobiety. Czy jednak w konte...

Czytaj więcej

Targi ślubne

Poprzedni Następny

Zaproszenie na Gale finałową Najpiękniejsza Panna Młoda 2017

Już niedługo poznamy Najpiękniejszą Pannę Młodą 2017 roku!Serdecznie zapraszamy na rozstrzygnięcie projektu Najpiękniejsza Panna Młoda które odbędzie się  26.02.17 w HOTEL BLOW UP HALL w Starym B...

Czytaj więcej

Targi ślubne Wrocław Październik 2016

MEGA  DOLNOŚLĄSKIE  TARGI  ŚLUBNE    16 października 2016    STADION WROCŁAW  Al. Śląska 1    Godz.10.00-16.30     ·&nb...

Czytaj więcej

Najpiękniejsza Panna Młoda 2017

Portal Muzycy |Weselni.pl zaprasza na IV edycję wydarzenia "Najpiękniejsza Panna Młoda" Impreza będzie miała swój początek podczas castingu już 15.01.2017 na terenie Poznański Targów Ślubnych. Organ...

Czytaj więcej

Finałowa 10 wybrana!

Najnowsze wieści dotyczące konkursu Najpiękniejsza Panna Młoda 2017 Podsumowując nasze ostatnie tygodnie: W miniony weekend (21-22.01.2017) rozpoczęły się przygotowania do Gali Finałowej Najpiękniej...

Czytaj więcej

Poradnik

Poprzedni Następny

Ciężki dym na pierwszy taniec

Cieżki dym na pierwszy taniec - kapitalny pomysł! Ciężki dym na pierwszy taniec - kapitalny pomysł!Pierwszy taniec w kłębach białego dymu, najlepiej efektownie podświetlonego, to coś niezwykle piękne...

Czytaj więcej

Jakie wybrać obrączki

Jakie wybrać obrączki Jak wybrać materiał na obrączki, aby wyglądał pięknie, służył długo i był bezpieczny dla niej i dla niego?Co to jest próba kruszcu?W uproszczeniu próba kruszcu wskazuje nam, ile...

Czytaj więcej

Przepyszny pomysł na walentynki

Nie macie jeszcze pomysłu na walentynki? Może warto zaskoczyć swoją ukochaną/ukochanego czymś bardzo miłym, kreatywnym i smacznym? Jak to zrobić w prosty i efektowny sposób zdradzają nam twórcy kana...

Czytaj więcej

Sesja ciążowa co warto wiedzieć

Profesjonalna ciążowa sesja zdjęciowa to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pamiątek dla przyszłych rodziców. Warto przyjść na sesję przygotowanym aby praca przebiegala sprawnie, a wynikiem sesji...

Czytaj więcej
Dane kontaktowe:

Muzycy Weselni

--- tel. 692 214 016 --- mail: kontakt@muzycyweselni.pl ---
Adres: ul. Folwarczna 29b/22 --- 61-064 Poznań --- woj. wielkopolskie ---
NIP: 7781317384