Cieżki dym na pierwszy taniec - kapitalny pomysł!

Ciężki dym na pierwszy taniec - kapitalny pomysł!

Pierwszy taniec w kłębach białego dymu, najlepiej efektownie podświetlonego, to coś niezwykle pięknego i  bardzo zjawiskowego.
Płożący się dym i tańcząca w nim Para Młoda to też świetna okazja na wykonanie unikalnych i oryginalnych zdjęć z wesela lub sesji ślubnej.


Co jest potrzebne, aby wytworzyć taki dym:

Potrzebna jest specjalna wytwornica dymu, która  różni się od standardowej wytwornicy, jaką znamy z koncertów i dyskotek tym, że posiada komorę na  lód  suchy lub kostkowany.

Lód ochładza dym, który staje się lżejszy od otaczającego go ciepłego powietrza i, zgodnie z zasadami fizyki, opada na podłogę.

Pierwszy taniec w dymie

 

Zdjęcie pochodzi z serwisu Freepik

Czy to na pewno jest bezpieczne:

Oczywiście, że tak. Jeżeli tylko do wytwarzania dymu używany jest dobrej markowy płyn dobrej klasy, wszystko musi pójść gładko. Lód używany do schłodzenia dymu też nie jest w żaden sposób szkodliwy, nie ma zatem obaw o reakcje alergiczne itp.

Jak długo utrzymuje się ciężki dym:

Przeciętnie dym powinien utrzymać się na ziemi przez kilka minut, a więc wystarczająco długo, aby zatańczyć pierwszy taniec. Wiele  jednak zależy od temperatury powietrza na sali.
Im na sali jest cieplej, tym dym będzie się krócej utrzymywał, dlatego jeżeli jest takie ryzyko, powinno się używać płynów do dymu stosunkowo szybko zanikającego, aby unoszący się, ogrzany dym nie zadymił sali za bardzo.

Skąd wziąć maszynę do ciężkiego dymu:

Wiele zespołów muzycznych oraz DJ-ów posiada na wyposażeniu taki sprzęt.
Jeżeli nie, można skorzystać z wielu wypożyczalni sprzętu ,oferujących wynajem wytwornic ciężkiego dymu.

Wytwornice ciężkiego dymu można też kupić w sklepie - LED BARY.PL - link

 

 

 

Nie macie jeszcze pomysłu na walentynki?


Może warto zaskoczyć swoją ukochaną/ukochanego czymś bardzo miłym, kreatywnym i smacznym?

Jak to zrobić w prosty i efektowny sposób zdradzają nam twórcy kanału Thaitrick na You Tube.

Naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy banan, jabłko, kawałek arbuza lub ... jajko i parówka aby oczarować swoją drugą połówkę.
Sami zobaczcie jakie to proste:

 

 

 

Jeżeli się Wam podobało podeślijcie link do tej strony znajomym.

Jakie wybrać obrączki


Jak wybrać materiał na obrączki, aby wyglądał pięknie, służył długo i był bezpieczny dla niej i dla niego?
Co to jest próba kruszcu?
W uproszczeniu próba kruszcu wskazuje nam, ile danego metalu szlachetnego znajduje się w danym produkcie. Przykładowo próba złota 0,585 mówi nam o tym, że w jednym gramie produktu znajduje się 0,585 grama złota. Resztę mogą stanowić domieszki innych metali.
Czy niższa próba zawsze oznacza gorszy produkt?
Absolutnie nie, np. złoto próby 0,999, czyli praktycznie czyste złoto, nie nadaje się do produkcji m. in. łańcuszków i innych delikatnych ozdób. Taki produkt łatwo się zarysowuje i pęka. Biżuteria wykonana ze złota próby 0,585 lub 0,333 jest o wiele trwalsza i praktyczniejsza. Niższa cena złota o niższej próbie wynika jedynie z mniejszej zawartości czystego złota, a nie z jego gorszej wizualnej lub fizycznej jakości.
Z czego najczęściej wykonywane są pierścionki zaręczynowe oraz obrączki?

Żółte złoto

To najpopularniejsze tworzywo, z którego tworzone są pierścionki zaręczynowe oraz obrączki ślubne.
Złoto swą popularność zawdzięcza pięknej, ciepłej barwie, niespotykanej wśród innych metali, wyraźnemu połyskowi oraz obojętności biologicznej.
Złoto, nawet to połknięte, jest obojętne dla organizmu ludzkiego. Zatem noszenie złotej biżuterii jest zupełnie bezpieczne dla alergików, którzy mogą być uczulani przez inne metale lub ich stopy.
Kolejną cechą złota jest jego miękkość, co przekłada się na kowalność, a więc możliwość formowania z tego metalu wymyślnych form w stosunkowo łatwy sposób.
Żółte złoto używane w jubilerstwie, to czyste złoto z dodatkiem innych metali, które korzystnie wpływają na jego wytrzymałość oraz barwę.
Jedną z najpopularniejszych prób złota jest próba 0,585, co oznacza, że w 1 gramie produktu występuje 0,585g złota, pozostała część to dodatek jednego z metali np. srebra lub miedzi.

 
Białe złoto

Mitem jest to, że białe złoto zawdzięcza swój kolor mniejszej ilości czystego złota. Podobnie jak  żółte złoto może mieć próbę 0,585, co oznacza, że zawiera tyle samo czystego złota w gramie produktu co złoto żółte.
Swą jasną barwę białe złoto zawdzięcza więc, nie mniejszej ilości złota, lecz specjalnym domieszkom innych metali dodanym w odpowiednich proporcjach.
Czasami do odbarwiania złota z żółtego zabarwienia używa się pierwiastka o nazwie rod, mamy wtedy do czynienia z tak zwanym złotem rodowanym.
Białe złoto może zawierać chrom, a więc niektóre osoby uczulone na ten metal mogą odczuwać podrażnienie skóry.
Dużo lepszą, niestety też dużo droższą, alternatywą do białego złota są produkty wykonane z platyny.


Platyna

Produkty z platyny wykonywane są z próbą 1000 lub 0,950, mamy zatem do czynienia z produktem z czystej platyny lub z bardzo małą domieszką np. miedzi.
Taki produkt z pewnością nie uczula, ponieważ platyna jest całkowicie obojętna dla ludzkiego organizmu.
Wyroby z platyny zachowują też dłużej swój blask, pokrywając się dopiero po wielu latach delikatną, i w dodatku ładną, cienką warstwą patyny.
Platyna jest metalem bardzo twardym i wytrzymałym, zatem mocowanie wszelkich kamieni w pierścionkach i innej biżuterii wykonanej z tego metalu, są zdecydowanie pewniejsze niż w przypadku np. białego złota.

Profesjonalna ciążowa sesja zdjęciowa to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pamiątek dla przyszłych rodziców.

Warto przyjść na sesję przygotowanym aby praca przebiegala sprawnie, a wynikiem sesji były jak najlepsze fotografie.

Co zatem warto wiedzieć o studyjnej sesji zdjęciowej z brzuszkiem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki etap ciąży jest najlepszy aby wykonać piękne zdjęcia:

Przyjmuję się, że 7 oraz 8 miesiąc ciąży jest najbardziej korzystny.

Jak długo trwa studyjna sesja ciążowa:

Zazwyczaj czas potrzebny do stworzenia odpowiedniej ilości ujęć to 1-2 godzin.

Sesja oczywiście może trwać dłużej, należy jednak pamiętać, że pozowanie do zdjęć to przyjemne zajęcie ale mimo wszystko wymagające fizycznie i trzeba uważać aby nie forsować zbyt mocno przeszłej mamy.
Warto też podczas sesji robić sobie nawet kilku minutowe przerwy co kilka ujęć.
To znacznie poprawia komfort pracy i sprawia, że zdjęcia są jeszcze piękniejsze.

O ile sesja wraz zprzygotowaniem do kwestia kilku godzin o tyle na odbiór zdjęć trzeba torszkę poczekać. Należy wiedzieć, że nabardziej czasochlonnym momentem tworzenia fotografii jest edycja komputerowa plików, wymagająca pracy nad kolorem, wygładzeniu skóry i przygotowaniu plików do ewentualnej prezentacji w internecie oraz stworzenia z nich odbitek na papierze.

Czy sesja jest tylko dla mamy:

Może być tylko dla mamy. Jednak świetnym pomysłem jest zaangażowanie na planie przyszłego taty maluszka lub jego starszego rodzeństwa jeżeli takie jest.
Takie wspólne zdjęcia posiadają duży potencjał emocjonalny i są świetną pamiątką dla całej rodziny.Co zabrać ze sobą na sesję:

Warto zabrać, szlafrok lub inne ciepłe, łatwo zakładane okrycie ciała. Przydaję się podczas poprawek do makijażu dokonywanych w przerwach zdjęć lub podczas odpoczynku.
Warto też przed sesją dopytać fotografa o to jakie elementy stroju przygotować dla siebie oraz wszystkich osób uczestniczącyh w sesji. To pozwala stworzyć zjęcia wyglądające profesjonalnie, uporządkowane pod względem spójności stylistycznej oraz kolorysztycznej.

 

Ile kosztuję sesja zdjęciowa:

Wszystko zależy od takich czynników jak ilość zdjęć z sesji i oczywiście jakość usług oferowanych przez dane studio fotograficzne.
Średnia cena pakietów składających się z 10-20  profesjonalnie wyretuszowanych zdjęć waha się od ok. 400-800 zł.

 

Odbitki czy pliki:

Warto oprócz posiadania plików elektronicznych np. JPG, które znakomicie nadają się do oglądania na komputerze, wykonać odbitki na papierze fotograficznym.
Komfort oglądania oraz jakość zdjęć wywołanych na dobrej klasie papierze foto jest dużo wyższy niż  zdjęć oglądanych na monitorze komputera.

Lepsze są zdjęcia kolorowe czy czarno-białe:

Wiele zależy od charakteru sesji.
Zdarza się też, że kilka zdjęć z sesji wygląda znacznie lepiej w postaci czarno-białej niż kolorowej, pozostałe zdjęcia natomiast lepiej prezentują się w kolorze.
Np. w poznańskim studio fotograficznym Image Foto wszystkie zdjęcia oddawane są w dwóch wersjach zarówno w kolorze jak i w czerni-bieli.
Mimo wszystko magia fotografii czarno-białej jest wielka i często pozwala dostrzec to od czego kolor odwraca naszą uwagę ;-)

Zdjęciami oraz wiedzą na temat sesji ciążowych podzielił się z nami Mikołaj Rychter właściciel poznańskiego studia fotograficznego IMAGE FOTO – link do strony studia.

Moda i trendy

Poprzedni Następny

Zachwycająca biżuteria od "Rękami Stworzone"

Opis biżuterii „Rękami Stworzone by Iwona Tamborska” sprowadza się do esencji kilku słów: małe prace rzeźbiarskie pachnące estetyką secesji.   Biżuteria jest silnie zindywidualizowana, zawsze z...

Czytaj więcej

Obrączki XXI wieku.

Obrączki XXI wieku: możesz czuć bicie serca swojej miłości zawsze, kiedy poczujesz taką potrzebę. No i stało się…zaawansowana technika wkracza nawet w tak romantyczne i tradycyjne rewiry jak narzecze...

Czytaj więcej

Bukiety z biżuterii

Bukiety z biżuterii Zamiast róż – kolorowe broszki, zamiast konwalii – sznury pereł, a wszystko uzupełnione tekstylnymi kwiatami, kolorowymi tkaninami, czy koronkami. Perfekcyjnie ułożone pod kątem f...

Czytaj więcej

Zdrowie i uroda

Owoce zdrowe dla naszej skóry

Owoce zdrowie dla naszej skóry włosów i paznokci? Krem nawilżający, balsam, piling, tonik, mleczko kosmetyczne, te i inne kosmetyki to codzienność każdej dbającej o siebie kobiety. Czy jednak w konte...

Czytaj więcej

Targi ślubne

Poprzedni Następny

Zaproszenie na Gale finałową Najpiękniejsza Panna Młoda 2017

Już niedługo poznamy Najpiękniejszą Pannę Młodą 2017 roku!Serdecznie zapraszamy na rozstrzygnięcie projektu Najpiękniejsza Panna Młoda które odbędzie się  26.02.17 w HOTEL BLOW UP HALL w Starym B...

Czytaj więcej

Mega Dolnośląskie Targi Ślubne 2017

Szanowni Państwo, Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w największych na Dolnym Śląsku Targach Ślubnych.Tylko u nas całodniowe show i bezpłatne parkingi. Warto spojrzeć na plan stoisk i wybrać ...

Czytaj więcej

Targi ślubne Wrocław Październik 2016

MEGA  DOLNOŚLĄSKIE  TARGI  ŚLUBNE    16 października 2016    STADION WROCŁAW  Al. Śląska 1    Godz.10.00-16.30     ·&nb...

Czytaj więcej

Najpiękniejsza Panna Młoda 2017

Portal Muzycy |Weselni.pl zaprasza na IV edycję wydarzenia "Najpiękniejsza Panna Młoda" Impreza będzie miała swój początek podczas castingu już 15.01.2017 na terenie Poznański Targów Ślubnych. Organ...

Czytaj więcej

Poradnik

Poprzedni Następny

Jakie wybrać obrączki

Jakie wybrać obrączki Jak wybrać materiał na obrączki, aby wyglądał pięknie, służył długo i był bezpieczny dla niej i dla niego?Co to jest próba kruszcu?W uproszczeniu próba kruszcu wskazuje nam, ile...

Czytaj więcej

Przepyszny pomysł na walentynki

Nie macie jeszcze pomysłu na walentynki? Może warto zaskoczyć swoją ukochaną/ukochanego czymś bardzo miłym, kreatywnym i smacznym? Jak to zrobić w prosty i efektowny sposób zdradzają nam twórcy kana...

Czytaj więcej

Sesja ciążowa co warto wiedzieć

Profesjonalna ciążowa sesja zdjęciowa to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pamiątek dla przyszłych rodziców. Warto przyjść na sesję przygotowanym aby praca przebiegala sprawnie, a wynikiem sesji...

Czytaj więcej

Przysięga małżeńska

Przysięga małżeńska Przysięga małżeńska to podczas całej ceremonii  ślubnej tylko chwila, jednak chwila najważniejsza i najbardziej wzruszająca ze wszystkich. Warto zapoznać się wcześniej z tre...

Czytaj więcej
Dane kontaktowe:

Muzycy Weselni

--- tel. 692 214 016 --- mail: kontakt@muzycyweselni.pl ---
Adres: ul. Folwarczna 29b/22 --- 61-064 Poznań --- woj. wielkopolskie ---
NIP: 7781317384