Falcon90lightgo

Na LED barach zwanych też belkami LED oraz innych urządzeniach oświetleniowych np. reflektorach typu PAR LED występują różne literowe oznaczenia, co one tak właściwie oznaczają?


Poniżej odpowiedź na większość pytań:

 

 

 

 

 

 

 

Pojęcia ogólne:


DMX – Oznacza, że urządzenie może być sterowne sygnałem DMX pochodzącym ze sterowniki DMX lub programu komputerowego służącego do sterownia DMX

LED – Oznacza, że źródłem światła w danym urządzeniu są diody świecące tzw.LEDY

Rozróżnienie urządzeń ze względu na emitowane przez diody kolory z których mieszane są wszystkie barwy:

RGB – czerwony, zielony, niebieski
RGBA – czerwony, zielony, niebieski, bursztyn
RGBAW – czerwony, zielony, niebieski, bursztyn, biały
RGBW – czerwony, zielony, niebieski, biały
RGBUV – czerwony, zielony, niebieski, ultrafiolet
UV – tylko światło ultrafioletowe
W –  biały
W/W – biały ciepły, biały zimny

Oprócz wyżej podanych opcji mogą też istnieć inne kombinacje wyżej wymienionych kolorów.
Pamiętać też należy, że LED BARY oraz inne urządzenia LED świecące barwami np. RGB w rzeczywistości nie świecą tylko trzema kolorami ale przez ich odpowiednie mieszanie można wydobyć całą paletę tysięcy barw ukrytych w tych składowych kolorach.


Rozróżnienie urządzeń ze względu na konstrukcję diod świecących:

10 mm / 5 mm – stosunkowo słabe diody starego typu o średnicy 5 lub 10 mm. Każda dioda może świecić tylko w jednym kolorze, mieszanie kolorów dokonuję się zatem po za diodami, najczęściej w układzie RGB, gęsto ustawionymi obok siebie. Są to mało wydajne diody jednak znakomicie sprawdzają się w LED Barach oraz w innych urządzenia oświetleniowych nie wielkich mocy, przy tym są bardzo tanie.
BCL – w pojedynczej diodzie emitowane są dwa kolory najczęściej biały ciepły + biały zimny
TCL – w pojedynczej diodzie emitowane są trzy kolory najczęściej RGB
QCL – w pojedynczej diodzie emitowane są cztery kolory najczęściej RGBW lub RGBA
PCL – w pojedynczej diodzie emitowane jest pięć kolorów np. RGBWA
HCL – w pojedynczej diodzie emitowanych jest aż sześć różnych kolorów najczęściej RGBAWUV
Możliwe są też inne kombinacje kolorów.
COB – W urządzeniach z opisem COB wykorzystywane są diody typu COB są to bardzo silne diody o mocach od 10 W do nawet 200 W i więcej.
Diody świecące COB najczęściej występują w układzie kolorów RGB lub W/W.
Dzięki bardzo dużej mocy diod COB oraz wysokiej jakości światła, wykorzystuje się je do produkcji głowic ruchomych, reflektorów typu PAR w zastępstwie do żarówkowych obudów PAR 56 i 64,  COB są też źródłem światła w oświetlaczach architektonicznych.

Nie wiesz jakie urządzenia oswietleniowe wybrać do swojego zespou odwiedź nasz sklep i zapyatk specjalistów - link do sklepu

Obejrzyj najowszą głowicę typu Wahs marki LightGo!:

miniwashbaner

 

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że muzyka jest piękna. Wszyscy jej słuchamy i mamy swoje ulubione gatunki muzyczne.
Aby cieszyć się jej pięknem, wcześniej ktoś musi ją nagrać, więc dlaczego my nie mielibyśmy tego zrobić?
Dawniej nagrywanie muzyki kojarzyło się najczęściej z sesją w studiu nagrań, ale dziś muzycy coraz częściej decydują się na nagrywanie muzyki w domowym zaciszu. Homerecording jest łatwo dostępny, ponieważ dziś każdy sklep muzyczny posiada w swoim asortymencie wiele zróżnicowanego i niekoniecznie drogiego sprzętu do nagrywania.

Jeżeli decydujemy się na rejestrowanie dźwięku, prawdopodobnie od razu planujemy zakup mikrofonu.
Choć jest on doskonałym wyborem, nie musimy się do niego ograniczać.
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zewnętrzne karty dźwiękowe, znane pod nazwą interfejs USB.
Urządzenie to stosowane jest najczęściej przez osoby grające na gitarach elektrycznych, lecz nie oznacza to, że jest kompatybilne tylko z takimi instrumentami.
Interfejs oferuje dobrą jakość dźwięku, bez szumów i bez niechcianych przydźwięków a dodatkowo nagrywając w taki sposób nie musimy się martwić o to by domownicy nie hałasowali podczas sesji rejestrowania dźwięku.

Interfejsy oferują także bardzo dużą wygodę, ponieważ nie musimy plątać się w przewodach, bo wystarczy podłączyć gitarę i grać.
Niektóre interfejsy posiadają także wejścia mikrofonowe, dzięki których możemy nagrywać na dwa sposoby, czyli bezpośrednio za pomocą interfejsu, lub używając mikrofonu, który pozwoli nam uchwycić brzmienie z jeszcze większą głębią.

Wiele osób interesuje się muzyką, ale cześć z nich nie poprzestaje na jej słuchaniu, lecz planują samodzielną grę na instrumencie.
Początki zawsze są trudne, zwłaszcza jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat tego jaki instrument powinniśmy wybrać.
Przykładem może być gitara, która dzieli się na cztery rodzaje, czyli na gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową.
Która z tych gitar będzie odpowiednia na początek?


Jeżeli jesteśmy pewni co do rodzaju instrumentu na którym chcemy grać, wówczas powinniśmy wybrać taką gitarę, która nas interesuje, lecz jeśli potrzebujemy po prostu gitary do nauki, lecz nie jesteśmy do końca zdecydowani jaki jej rodzaj będzie dla nas odpowiedni, warto wybrać gitarę klasyczną.
Gitara ta posiada czyste brzmienie, do którego zazwyczaj nie dodaje się żadnych efektów, dzięki czemu usłyszymy każdy błąd który popełnimy, a co za tym idzie – częściej będziemy pracować nad aspektami takimi jak prawidłowe ułożenie dłoni czy artykulacja.


Gitara klasyczna posiada ciepłe brzmienie, które zapewniają jej nylonowe struny, a te z kolei są kolejnym czynnikiem przemawiającym za tym, że instrument ten jest doskonałym wyborem dla początkujących gitarzystów.
Nylonowe struny są nieco grubsze i bardziej miękkie, niż struny wykonane z metalu, dzięki czemu nie kaleczą one palców osób, które dopiero zaczynają grę na gitarze.
Podczas wizyty w sklepie należy pamiętać, że gitary klasyczne różnią się od siebie nie tylko ceną i marką, ale także rozmiarem.
Gitary z oznaczeniami takimi jak ¾ czy ½ przeznaczone są dla dzieci, więc jeżeli mamy więcej niż 160cm wzrostu, powinniśmy wybrać pełnowymiarową gitarę z oznaczeniem 4/4.


Warto zaznaczyć, że gitara klasyczna nie jest instrumentem przeznaczonym tylko dla początkujących muzyków. Jej brzmienie i możliwości pozwalają na grę w wielu gatunkach muzycznych, zarówno w zespole jak i solo.

Gitara jest bardzo zróżnicowanym instrumentem, ponieważ dzieli się na cztery podstawowe rodzaje, a każdy z nich cechuje się innym brzmieniem i przeznaczeniem muzycznym.
W zależności od tego na jakim rodzaju gitary gramy, będziemy wybierali inne struny, a ich wybór różni się trochę w zależności od tego czy gramy na gitarze elektrycznej, akustycznej czy klasycznej.

Odwiedzając sklep muzyczny, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na grubość strun.
Początkujący gitarzyści najczęściej wybierają tak zwane dziesiątki, czyli struny o grubości na przykład 10-48.

Taki rozmiar jest uważany za standardowy, czyli średni, a grając na strunach takiej grubości, szybko zauważymy czy potrzebujemy zestawu cieńszego, grubszego, czy też powinniśmy zostać przy obecnej grubości.

Bardzo ważnym aspektem są też powłoki, które wykorzystywane są głównie w strunach do gitary elektrycznej. Przykładem jest firma Elixir, która znana jest z używania powłok nanoweb i poleweb.
Powłoka nanoweb jest cienka i zapewnia standardową ochronę strun, przy jednoczesnym niewielkim wpływie na brzmienie, podczas gdy powłoka polyweb jest grubsza, więc zapewnia większą ochronę, lecz wraz z nią łączy się także większy wpływ na brzmienie, po którym struny brzmią cieplej, niż zestaw bez powłok.

Inaczej wygląda wybór strun do gitary klasycznej. Są one wykonane z nylonu i nie posiadają typowego oznaczenia grubości.
Nylonowe struny oznaczane są według twardości, dlatego na zestaw z oznaczeniem high tension będzie stawiał większy opór pod palcami, niż struny z oznaczeniem light tension.

Należy pamiętać, że grubość strun wpływa nie tylko na komfort gry, ale także na brzmienie.
W przypadku strun do gitary akustycznej dobrze jest wybrać z czasem większą grubość, ponieważ taki zestaw lepiej wprawi drewno w drgania, a to w rezultacie poprawi możliwości akustyczne instrumentu.

Moda i trendy

Poprzedni Następny

Zachwycająca biżuteria od "Rękami Stworzone"

Opis biżuterii „Rękami Stworzone by Iwona Tamborska” sprowadza się do esencji kilku słów: małe prace rzeźbiarskie pachnące estetyką secesji.   Biżuteria jest silnie zindywidualizowana, zawsze z...

Czytaj więcej

Obrączki XXI wieku.

Obrączki XXI wieku: możesz czuć bicie serca swojej miłości zawsze, kiedy poczujesz taką potrzebę. No i stało się…zaawansowana technika wkracza nawet w tak romantyczne i tradycyjne rewiry jak narzecze...

Czytaj więcej

Bukiety z biżuterii

Bukiety z biżuterii Zamiast róż – kolorowe broszki, zamiast konwalii – sznury pereł, a wszystko uzupełnione tekstylnymi kwiatami, kolorowymi tkaninami, czy koronkami. Perfekcyjnie ułożone pod kątem f...

Czytaj więcej

Zdrowie i uroda

Owoce zdrowe dla naszej skóry

Owoce zdrowie dla naszej skóry włosów i paznokci? Krem nawilżający, balsam, piling, tonik, mleczko kosmetyczne, te i inne kosmetyki to codzienność każdej dbającej o siebie kobiety. Czy jednak w konte...

Czytaj więcej

Targi ślubne

Poprzedni Następny

Zaproszenie na Gale finałową Najpiękniejsza Panna Młoda 2017

Już niedługo poznamy Najpiękniejszą Pannę Młodą 2017 roku!Serdecznie zapraszamy na rozstrzygnięcie projektu Najpiękniejsza Panna Młoda które odbędzie się  26.02.17 w HOTEL BLOW UP HALL w Starym B...

Czytaj więcej

Mega Dolnośląskie Targi Ślubne 2017

Szanowni Państwo, Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w największych na Dolnym Śląsku Targach Ślubnych.Tylko u nas całodniowe show i bezpłatne parkingi. Warto spojrzeć na plan stoisk i wybrać ...

Czytaj więcej

Targi ślubne Wrocław Październik 2016

MEGA  DOLNOŚLĄSKIE  TARGI  ŚLUBNE    16 października 2016    STADION WROCŁAW  Al. Śląska 1    Godz.10.00-16.30     ·&nb...

Czytaj więcej

Najpiękniejsza Panna Młoda 2017

Portal Muzycy |Weselni.pl zaprasza na IV edycję wydarzenia "Najpiękniejsza Panna Młoda" Impreza będzie miała swój początek podczas castingu już 15.01.2017 na terenie Poznański Targów Ślubnych. Organ...

Czytaj więcej

Poradnik

Poprzedni Następny

Jakie wybrać obrączki

Jakie wybrać obrączki Jak wybrać materiał na obrączki, aby wyglądał pięknie, służył długo i był bezpieczny dla niej i dla niego?Co to jest próba kruszcu?W uproszczeniu próba kruszcu wskazuje nam, ile...

Czytaj więcej

Przepyszny pomysł na walentynki

Nie macie jeszcze pomysłu na walentynki? Może warto zaskoczyć swoją ukochaną/ukochanego czymś bardzo miłym, kreatywnym i smacznym? Jak to zrobić w prosty i efektowny sposób zdradzają nam twórcy kana...

Czytaj więcej

Sesja ciążowa co warto wiedzieć

Profesjonalna ciążowa sesja zdjęciowa to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pamiątek dla przyszłych rodziców. Warto przyjść na sesję przygotowanym aby praca przebiegala sprawnie, a wynikiem sesji...

Czytaj więcej

Przysięga małżeńska

Przysięga małżeńska Przysięga małżeńska to podczas całej ceremonii  ślubnej tylko chwila, jednak chwila najważniejsza i najbardziej wzruszająca ze wszystkich. Warto zapoznać się wcześniej z tre...

Czytaj więcej
Dane kontaktowe:

Muzycy Weselni

--- tel. 692 214 016 --- mail: kontakt@muzycyweselni.pl ---
Adres: ul. Folwarczna 29b/22 --- 61-064 Poznań --- woj. wielkopolskie ---
NIP: 7781317384